OREANTA*CZ

chovatelská stanice ušlechtilých koček

NAŠE KOČKY

O nás
Our cattery
Naše kočky
Queens
Naši kocouři
Studs
Koťata na prodej
Current litters
Naše odchovy
Past kittens
Kastráti a nalezenci
Retired cats
Fotogalerie
Photogallery
Vzpomínáme...
Remembering...
Kontakt
Contact info
Přečtěte si
Stuff to read
Náš banner
Our banner
Odkazy
Links

CASSIOPEIA DE LUXE CHIQUITA CAT*CZ
PER es (perská kouřová krémová), narozena 7.11. 2006

Naše další krásná kouřová princezna z chovatelské stanice Chiguita Cat*CZ...

Cassiopeia


OKSANA VOM FRIEDEWALD
SNO n 05 (snowshoe s černohnědými odznaky), narozena 20.3.2005

Oksanu jsme si přivezli po roce a půl shánění. Je to temperamentní slečna, bez problémů se začlenila do naší smečky.

Oksana

Další fotografie Oksany.


CHAMPION ALIS Z KOŇSKIEGO JARU*PL
PER f 03 (želvovinová bikolor), narozena 1.1.2001

Tuhle princeznu jsem poprvé uviděla v únoru 2001 u známých ve Varšavě. Bylo jí asi 6 týdnů. Jukla na mě z proutěného košíku a bylo jasno...při odjezdu domů povídám, ať ji neprodávají, že si pro nic přijedu koncem března. Když jsem pak telefonovala do Varšavy datum příjezdu, obě známé byly nějaké přepadlé, až jsem se lekla, že kočičku prodaly...Nebylo tomu tak, jen byly obě v šoku, protože si myslely, že jsem to tenkrát řekla jen tak. Doma jí říkáme Alička "chřestýš". Nebezpečí však od ní nehrozí, jen při mazlení třepe ocáskem opravdu jako chřestýš.

Alis

Aliččino fotoalbum - Alička po příjezdu z Polska, Alička jako zvědavé kotě, Alička ve výstavních pózách...


GRANDINTERCHAMPION CEA ORO ARETA OREANTA*CZ
PER fs (želvovinová kouřová), narozena 29.4.1999

Jedno z našich kouřových koťátek - Makinka - naše "Sluníčko" - dokonce jsme jí tak podomácku říkali, ale každá z návštěv se nejdřív ptala: "Tak co dělá malá Makovcová...", a tak se z našeho "Sluníčka" stala Makinka. A jaká je? Zvědavá jako opička a mazlivá jako kotě

Makinka

Prohlédněte si Makinčino fotoalbum.

únor 2010
V únoru jsem se na poslední chvíli rozhodla vzít Wina na výstavu do Prahy do hotelu Clarion. Jeli jsme již v pátek a spali přímo v hotelu - luxus a pohoda maximální. Výstava byla o patro níž, než jsem měla pokoj, takže jsme si s Winem připadali jako doma. V sobotu získal V1 a byl pozván do výběru do nominace. Nominaci sice nezískal, ale alespoň se projevil jako pěkný komediant - díky jeho legračním a roztomilým grimasám při výběru se smála nejen posuzovatelka a já, ale i publikum přihlížející výběru. Dokonce si Wina nafotili a natočili do televize :O)) V neděli byl opět nominován a v BIS došlo na shodu hlasů. Tudíž se losovalo a na Wina se štěstí neusmálo, byl druhý :O))

leden 2010
V lednu 2010 jsme se již klasicky zúčastnili Freya Cat Show v Ústí nad Labem. Poprvé v historii výstav v ČR se této výstavy zúčastnilo nejvíce zástupců plemene snowshoe. Bylo jich celkem šest, z toho čtyři z naší chovatelské stanice. Dva byli v barvě chocolate point, ostatní seal point - takže se povedla i Best in Variet, kterou získala naše Oksana vom Friedewald. Oksa také byla Best Opposite Sex v sobotu a Best of Best v neděli. Tewirek byl oba dny nominován do BIS, v neděli byl Best Kastrat a i malý Win se nenechal zahanbit - oba dny měl nominaci do BIS.

říjen 2010
V říjnu jsme se opět vypravili na World Cat Show do St. Gallenu. Tentokrát jsme s sebou vezli jen Tewirka a bohužel to byl zároveň i jediný zástupce plemene snowshoe na této světové akci. Probojoval se do výběru na nominaci, ale tam vyhrál pěkný Evropský kocour.

15.9.2009 se naše kočkárium rozrostlo o dalšího snížka. Ve vrhu byl sice jen jeden mimínek, ale již pár dní po narození bylo jasné, že zněj bude opravdu předpisový krasavec s čokoládovými odznaky. Dlouho jsme mu nemohli vymyslet jméno, až jsme dali hlavy dohromady s kamarádkou Satu z Finska a jméno bylo na světě. Mrňousek se jmenuje Win Polar Bear Oreanta*CZ. Hned po narození ho mamka Oksana přenesla do mé postele a tak malý Win vyrůstá opravdu v těsném kontaktu s lidmi :O))

[archív novinek]