OREANTA*CZ

chovatelská stanice ušlechtilých koček

KOŤATA

O nás
Our cattery
Naše kočky
Queens
Naši kocouři
Studs
Koťata na prodej
Current litters
Naše odchovy
Past kittens
Kastráti a nalezenci
Retired cats
Fotogalerie
Photogallery
Vzpomínáme...
Remembering...
Kontakt
Contact info
Přečtěte si
Stuff to read
Náš banner
Our banner
Odkazy
Links

Naše koťata jdou do nového domova nejdříve ve 13 týdnech věku, očkovaná a odčervená, naučená čistotě. Kočky dáváme jenom do vynikajících podmínek, žádný klecový chov či jako pouhý "módní" doplněk do bytu. Prodej se uskutečňuje pochopitelně se smlouvou, k nahlédnutí.

V současné době nabízíme:

Win Polar Bear Oreanta*CZ
SNO b 05 (snowshoe s čokoládovými odznaky), narozen 15.9.2009

Win je čokoládový lumpík se skvělou povahou. Jako malé koťátko absolvoval již čtyři výstavy, z toho byl 3x nominovám do BIS a jednou byl druhé nejlepší mládě kategorie krátkosrstých koček. Výstavy zvládá naprosto bez stresů, dokonce se projevil jako pěkný komediant - díky jeho legračním a roztomilým grimasám při výběru do BIS se smála nejen posuzovatelka a já, ale i publikum přihlížející výběru. Dokonce si Wina nafotili a natočili do televize :O)) Další fotografie.
Kocourka Wina nabízíme pouze k chovu a na výstavy.

Win Polar Bear Oreanta*CZ


Venucci Oreanta*CZ
PER es (perský kouřový krémový), narozen 11.5.2009

Venouška nabízíme prima lidem, kteří mají výstavní a chovatelské ambice (není to však vysloveně podmínkou). Kocourek se opravdu povedl. Má nádhernou hebkou jemnou srst bez náznaků kresby a s velice výrazným "kouřem", na svůj věk velmi pěkně modelovanou hlavu, milou a mazlivou povahu a těžkou váhu (v 11 týdnech vážil 1,60 kg). Rád pobývá ve společnosti lidí či dalších koček a je velice "upovídaný". Další fotografie.

Venucci Oreanta*CZ

únor 2010
V únoru jsem se na poslední chvíli rozhodla vzít Wina na výstavu do Prahy do hotelu Clarion. Jeli jsme již v pátek a spali přímo v hotelu - luxus a pohoda maximální. Výstava byla o patro níž, než jsem měla pokoj, takže jsme si s Winem připadali jako doma. V sobotu získal V1 a byl pozván do výběru do nominace. Nominaci sice nezískal, ale alespoň se projevil jako pěkný komediant - díky jeho legračním a roztomilým grimasám při výběru se smála nejen posuzovatelka a já, ale i publikum přihlížející výběru. Dokonce si Wina nafotili a natočili do televize :O)) V neděli byl opět nominován a v BIS došlo na shodu hlasů. Tudíž se losovalo a na Wina se štěstí neusmálo, byl druhý :O))

leden 2010
V lednu 2010 jsme se již klasicky zúčastnili Freya Cat Show v Ústí nad Labem. Poprvé v historii výstav v ČR se této výstavy zúčastnilo nejvíce zástupců plemene snowshoe. Bylo jich celkem šest, z toho čtyři z naší chovatelské stanice. Dva byli v barvě chocolate point, ostatní seal point - takže se povedla i Best in Variet, kterou získala naše Oksana vom Friedewald. Oksa také byla Best Opposite Sex v sobotu a Best of Best v neděli. Tewirek byl oba dny nominován do BIS, v neděli byl Best Kastrat a i malý Win se nenechal zahanbit - oba dny měl nominaci do BIS.

říjen 2010
V říjnu jsme se opět vypravili na World Cat Show do St. Gallenu. Tentokrát jsme s sebou vezli jen Tewirka a bohužel to byl zároveň i jediný zástupce plemene snowshoe na této světové akci. Probojoval se do výběru na nominaci, ale tam vyhrál pěkný Evropský kocour.

15.9.2009 se naše kočkárium rozrostlo o dalšího snížka. Ve vrhu byl sice jen jeden mimínek, ale již pár dní po narození bylo jasné, že zněj bude opravdu předpisový krasavec s čokoládovými odznaky. Dlouho jsme mu nemohli vymyslet jméno, až jsme dali hlavy dohromady s kamarádkou Satu z Finska a jméno bylo na světě. Mrňousek se jmenuje Win Polar Bear Oreanta*CZ. Hned po narození ho mamka Oksana přenesla do mé postele a tak malý Win vyrůstá opravdu v těsném kontaktu s lidmi :O))

[archív novinek]