OREANTA*CZ

chovatelská stanice ušlechtilých koček

Souhrn novinek za rok 2004

O nás
Our cattery
Naše kočky
Queens
Naši kocouři
Studs
Koťata na prodej
Current litters
Naše odchovy
Past kittens
Kastráti a nalezenci
Retired cats
Fotogalerie
Photogallery
Vzpomínáme...
Remembering...
Kontakt
Contact info
Přečtěte si
Stuff to read
Náš banner
Our banner
Odkazy
Links


Na jaře 2004 mi na internetu padl do oka jeden domeček. No domeček.., to zní opravdu moc nadneseně, tak jsem té nemovitosti začala říkat "hacienda":O)).

Po několikaměsíčním maratónu s úředním šimlem byla hacienda moje a v srpnu jsme se stěhovali. Hacienda představuje vlastně stavby dvě, takže v jedné jsem provizorně umístila naše chlupáče a na druhé se začalo usilovně pracovat, aby byla alespoň relativně obyvatelná, než nastane podzim.

Úspěšně jsme již "zdomestikovali" asi polovinu místností a pokračujeme v započaté činnosti. Kvůli tomuto vytížení jsme se nedostali k aktualizaci stránek, za což se našim příznivcům omlouvám. Přináším Vám alespoň malou rekapitulaci událostí, které nás mezitím potkaly:

V dubnu 2004 se kočičce Ibanez narodil kocourek Nannou, pro svou krásnou barvu jsme ho překřtili na Nanučka.

Na MVK v Mostě v květnu začal Brouček svou výstavní kariéru a v červnu na NVK v Ústí n. L., kterou pořádala naše ZO, získal titul champion.

Červen proběhl ve znamení koťátek: Makinka nás obšťastnila jedním kocourkem (dostal jméno Orri) a Elinka nám nadělila koťátka hned čtyři - dva naše první exoťáčky (kocourek Puerto a kočička Primavera) a dva peršánky (kocourek Prado a Pimiente).Z těchto koťátek nabízíme už jen červeného tečkovaného (PER d 24) kocourka Prada alias Bulíčka a mladého kocourka Nannou (Nanučka), který je v barvě PER ds 11-červené stínované kameo a na výstavě již získal první CAC. Ostatní mimča jsou již v nových domovech.

V červnu také odešla k novým majitelům moje kotěcí láska Michelle alias Miši-miši. Má se skvěle a dělá nám velikou radost svými úspěchy na výstavách.

Akci "Kulový blesk" (tedy stěhování na haciendu) jsme naplánovali na polovinu srpna. Stálo to "za to". Příště snad lépe vyhořet :O)) Musím se zmínit, že s koupí haciendy jsme se stali majiteli "tlupy" venkovních kočičáků. Ta se skládala ze zrzavého kocourka, hubeňoučké bílomourovaté kočičky - matky 4 stejně hubeňoučkých koťat .

Později jsem zjistila i výskyt asi tří/čtyř blíže nespecifikovatelných kočičáků, které jsem viděla vždy jen jako mihnutí, když se dávali na úprk od misek "našich venkovních". Přidala jsem tedy ještě pár misek s krmením a začala práce s domestikací naší šestičlenné venkovní rodinky.

Jako první byl zpacifikován, vykastrován a ostříhám zrzounek, kterému jsme začali říkat Mišurka. Měl dlouhou srst, ale pobytem venku tak zplstnatělou, že o nějakém rozčesávání nemohla být řeč. Když byl v narkóze, zjistili jsme, že má i ošklivou velkou tržnou ránu na boku u zadní nohy. Asi se porval s jiným kocourem. Tak jsme hned léčili. Pak přišla na řadu "kočka-matka" - kastraci zvládla bez problémů a teď je z ní už pěkná kulička.

Největším oříškem byl však "odlov" koťat, nenechala se ani pohladit, natož chytit. Na vzdálenost dvou metrů už na mě syčeli jako klubko zmijí, ale po několika týdnech trpělivého "ukecávání" a podstrojování dobrůtek byla omladina chycena a navakcinována. Dvě černobílé holčičky se podařilo umístit do rodin a i zrzunda Mišurek už má svůj domov. Nám nakonec zbyla mamča pojmenovaná Mišička a dva mourovatí junioři (Pepíček a Holčička).... a mají to u nás "na doživotí" :O)))

V říjnu jsme jeli na výstavu do Varšavy, kde Makinka získala CACE na evropachampiona a Brouček si vybojoval další CAGCIB na grandinterchampiona. Výjimečně jsem si z Varšavy nedovezla žádný kotěcí přírůstek, jak se již stávalo pomalu zvykem:O)) Tedy ne, že by se mi tam žádné kotě nelíbilo....

Na vánoční výstavu do Prahy jsem vyrazila s juniorem Bulíčkem (Pradem) a Pimientem, dostali oba ohodnocení V 1 a já měla radost - jim však ( jak jsem je tak pozorovala) to bylo úplně fuk a spokojeně chrupali v kleci...

V březnu 2005 byl v Praze na své druhé výstavě Nanuček a domů si odvážel svůj první CAC.

únor 2010
V únoru jsem se na poslední chvíli rozhodla vzít Wina na výstavu do Prahy do hotelu Clarion. Jeli jsme již v pátek a spali přímo v hotelu - luxus a pohoda maximální. Výstava byla o patro níž, než jsem měla pokoj, takže jsme si s Winem připadali jako doma. V sobotu získal V1 a byl pozván do výběru do nominace. Nominaci sice nezískal, ale alespoň se projevil jako pěkný komediant - díky jeho legračním a roztomilým grimasám při výběru se smála nejen posuzovatelka a já, ale i publikum přihlížející výběru. Dokonce si Wina nafotili a natočili do televize :O)) V neděli byl opět nominován a v BIS došlo na shodu hlasů. Tudíž se losovalo a na Wina se štěstí neusmálo, byl druhý :O))

leden 2010
V lednu 2010 jsme se již klasicky zúčastnili Freya Cat Show v Ústí nad Labem. Poprvé v historii výstav v ČR se této výstavy zúčastnilo nejvíce zástupců plemene snowshoe. Bylo jich celkem šest, z toho čtyři z naší chovatelské stanice. Dva byli v barvě chocolate point, ostatní seal point - takže se povedla i Best in Variet, kterou získala naše Oksana vom Friedewald. Oksa také byla Best Opposite Sex v sobotu a Best of Best v neděli. Tewirek byl oba dny nominován do BIS, v neděli byl Best Kastrat a i malý Win se nenechal zahanbit - oba dny měl nominaci do BIS.

říjen 2010
V říjnu jsme se opět vypravili na World Cat Show do St. Gallenu. Tentokrát jsme s sebou vezli jen Tewirka a bohužel to byl zároveň i jediný zástupce plemene snowshoe na této světové akci. Probojoval se do výběru na nominaci, ale tam vyhrál pěkný Evropský kocour.

15.9.2009 se naše kočkárium rozrostlo o dalšího snížka. Ve vrhu byl sice jen jeden mimínek, ale již pár dní po narození bylo jasné, že zněj bude opravdu předpisový krasavec s čokoládovými odznaky. Dlouho jsme mu nemohli vymyslet jméno, až jsme dali hlavy dohromady s kamarádkou Satu z Finska a jméno bylo na světě. Mrňousek se jmenuje Win Polar Bear Oreanta*CZ. Hned po narození ho mamka Oksana přenesla do mé postele a tak malý Win vyrůstá opravdu v těsném kontaktu s lidmi :O))

[archív novinek]