OREANTA*CZ

chovatelská stanice ušlechtilých koček

NAŠE ODCHOVY

O nás
Our cattery
Naše kočky
Queens
Naši kocouři
Studs
Koťata na prodej
Current litters
Naše odchovy
Past kittens
Kastráti a nalezenci
Retired cats
Fotogalerie
Photogallery
Vzpomínáme...
Remembering...
Kontakt
Contact info
Přečtěte si
Stuff to read
Náš banner
Our banner
Odkazy
Links

Na této stránce můžete vidět naše někdejší koťata, která si už nějaký ten pátek žijí rušným životem výstavních koček či lenoší jako domácí mazlíčkové:

Vrh "A"

Allesio

Allesio - alias Lála či Alísek. Dnes již 3-letý bílý kocourek (kastrát). Jeho nová rodina je z New Yorku (z Manhattanu) a Alísek se má jako v ráji. Má doma psí kamarádku Sašu (bílého špice) a když se nudí, může sledovat "cvrkot" andulek v kleci. Baští zásadně svíčkovou a kuřecí prsíčka, spí na dečce od Calvina Kleina... je to prostě "lord".

Vrh "E"

Ebony

Ebony - Boník, Boníček... černý kocourek. Velice temperamentní a živý lumpík. Na výstavě v Nitře získal ve třídě mladých 6-10 měsíců ohodnocení V1, nominaci do BIS a titul nejlepší mládě 6-10 měsíců. V novém domově si hned po svém příjezdu podmanil stávající osazenstvo bytu včetně dogy a pudličky.

Vrh "F"

Fortunato a
Flamengo

Bráškové Fortunato a Flamengo naše "super dvojka". Na fotce jsou ve věku 12 dní. Patří mezi naše nejpěknějěí miminka.

Další foto kocourka Fortunata, černého kouřového kocourka, který nyní bydlí v Praze a užívá si spokojeného života, si můžete prohlédnout tady.

Flamengo, podle nové paničky "Filísek", kouzelný modrý kouřový kocourek. Ojedinělá barevná varieta jak u nás, tak i v zahraničí. Vyrostl z něj ohromný mohutný "pan kocour", až se člověku ani nechce veřit, že to sladké malé mimčo na této fotografii je on...

Vrh "G"

Gianna

GIANNA OREANTA*CZ, PER ds 11 (perská červená stříbřitá stínovaná), narozena 4.8.2001
Kouzelná kočička v ojedinělé barvě červené stínované kameo. V kategorii koťat absolvovala svou první výstavu, kde získala V1 a nominaci do BIS. Gianna je pravá dáma, hodně času tráví v koupelně a sleduje se v zrcadle... zbožňuje "jizdu" na automatické pračce... takové natřásání při ždímání prý
nemá chybu :)

Geronimo

Geronimo - černý kouřový kocourek, narozený 4. 8. 2001.
Milý, mazlivý, "dobře živený" s nádherným kožíškem... čekal na své nové majitele opravdu dlouho, ale trpělivost se mu vyplatila. Jako kastrát teď tráví luxusní život komandováním celé rodiny v pozici vrchního mazlíčka... Další foto Geronimka tady.

Vrh "H"

Hombre Ello a Gianna

Hombre Ello - PER ds 11 - perská červená stříbřitá stínovaná (* 8. srpna 2001)
Nesmírně milý a mazlivý... a... nenajedený :O))) Jíst může stále, ale obézní není :O)) Je zřejmě mixnutý s medvídkem mývalem, neboť voda je jeho živel... s oblibou chrní v umyvadle. Pro nekorektní skus ho není možné zařadit do chovu, jako domácí společník je však nepřekonatelný - sladký mazlík. Do nového domova odešel v září 2003 k milým mladým lidem jako "trochu" odrostlé (dvouleté a kastrované) kotě :-)

Vrh "CH"

Champagne

Champagne Oreanta - PER as (perský modrý kouřový), narozený 23.10.2001. Vrchní mazel a rarášek "Šampík" - budoucí dobyvatel výstavních titulů. Přejeme jemu i jeho nové "mamině" hodně štěstí nejen ve výstavní kariéře...

Vrh "I"

Inica

Inica, kočička PER f 03 - želvovinová bikolor. V srpnu 2002 se Inica přestěhovala k velice milým lidem do domku v Ústí, kde jim svým temperamentem zpříjemňuje život.

Iquique

Iquique, kočička PER fs 03 - želvovinová kouřová bikolor, odjela do nového domova z výstavy v Pardubicích, kde získala ocenění V1. Loučení bylo těžké, ale vím jistě, že se bude mít jako v bavlnce...

Ibanez

Ibanez, PER f (perská černě želvovinová), narozena 12.4.2002. Ibanez čili Bany, Banynka, Banča - maminkou je Elinka a taťkou kdo jiný než Corado :O)) Je to společenská, milá a mazlivá holčina. Má i své hobby - kontroluje mističky, zda jsou vždy řádně plné a jestli někdo druhý nemá v misce náhodou něco lepšího než ona :O)) Za svou rodinou se odstěhovala až do Mělníka.

Fotografie Ibanézky "za mlada" si můžete prohlédnout ve fotoalbu vrhu I.

Icco

Icco Oreanta*CZ - PER d 02 (červený harlekýn) se narodil 12. dubna 2002. Do nového domova v Děčíně se stěhoval jako kastrát v červnu 2005. Bydlí u starší paní, které svou mazlivostí a přítulností nahrazuje pejska, o kterého přišla.

Vrh "J"

Jasmin

Jasmain, kočička PER gs 03 - modřeželvovinová kouřová bikolor. Nová rodina si pro ni přijela na výstavu do Semil, kde Jasmain v koťatech získala V1 a nominaci do BIS. (Fotografie malé Jasmínky sí můžete prohlédnout ve fotogalerii vrhu J, zejména na druhé stránce.)

Vrh "K"

Krissante

Krissante, kocourek v barvě červené stínované kameo, se narodil naší kočičce Giance 16. dubna 2003. Do nového domova se tento lumpík a mazlík odstěhoval koncem července a má se skvěle.

Kassante

Kassante Oreanta*CZ - PER ds 11 - perská červená stříbřitá stínovaná (= červené stínované kameo) (* 16. dubna 2003). Málo početná barevná varieta. Extrémní mazlík - umí si o pomazlení "zamňouknout. Bezproblémový při česání, koupání apod. Dobře baští, denně vyžaduje svou porci krupicové kašičky a masínko. Byl velice úspěšný na své první výstavě: získal V1 a nominaci do BIS. V květnu 2005 se přestěhoval jako výstavní přeborník do ciziny. Další fotografie.

Vrh "L"

Leticia

Leticia Oreanta*CZ - PER f - černě želvovinová kočička (* 15. června 2003). Malý dráček... hravá, temperamentní, komunikativní, bezproblémová. Do Leticie se "zamiloval" kocourek Alessio, krásný bílý pan kocour, kterého můžete vidět na začátku této stránky, a proto se za ním Leticia odstěhovala až do Ameriky.

Leo

Leo Oreanta*CZ - PER d - perská červená (* 15. června 2003). Klidný, trochu rezervovaný kocourek. Rád si hraje, ale nechce se nosit. Oblíbil si "kopanou" s míčkem a lovení plyšových myší. Dobře a rád jí. V polovině září 2003 se odstěhoval do Prahy dělat společnost dalšímu "našemu" kocourkovi, černému kouřovému Fortíkovi.

Lukrecia

Lukrecia Oreanta*CZ - PER f - perská černě želvovinová (15. června 2003). Milá, klidná a drobnější kočička, velmi pěkná v typu, po kouřovém otci zdědila velmi jemnou dlouhou srst. Do nového domova, kde bude dělat společnost své sestře Inice, odešla v prosinci 2003. Další fotografie.

Vrh "M"

Miranette

Miranette Oreanta*CZ - PER f - perská černě želvovinová (* 24. prosince 2003). Miranette alias Mirísek... malé mazlivé čertisko, které zcela vyvrací názory, že peršan je klidný a línější "kočičák". Pohybuje se po bytě rychlostí blesku, v letu stihne kdekoho poškádlit a během vteřinky sedí na pohovce s výrazem: já nic... já jsem hodná holka :O)) Další fotografie.

Vrh "S"

Sabella

Sabella Oreanta*CZ - showshoe s černohnědými odznaky - (* 24.5.2006) se může pyšnit opravdu předpisovým rozdělením bílých skvrn (celá mamina s taťkou). Odstěhovala se do Děčína, kde se připravuje na výstavní kariéru.

Sangallo

Sangallo Oreanta*CZ - černohnědé odznaky (větší podíl bílé) / seal point white (high white), narozený 24.5.2006

Vrh "T"

Taranga

Taranga Oreanta*CZ - snowshoe s čokoládovými odznaky - se odstěhovala na začátku května do Švýcarska, kde ji čeká výstavní kariéra. V novém domově na ni čekali zvířecí kamarádi v podobě psů (White Shepard) a koček (SNO a SIA). Fotky z nového domova.

Tenango

Tenango Oreanta*CZ, narozený 11.1.2007

Tewiro

Tewiro Oreanta*CZ, narozený 11.1.2007

Tewiro

Tyango Oreanta*CZ, narozený 11.1.2007

únor 2010
V únoru jsem se na poslední chvíli rozhodla vzít Wina na výstavu do Prahy do hotelu Clarion. Jeli jsme již v pátek a spali přímo v hotelu - luxus a pohoda maximální. Výstava byla o patro níž, než jsem měla pokoj, takže jsme si s Winem připadali jako doma. V sobotu získal V1 a byl pozván do výběru do nominace. Nominaci sice nezískal, ale alespoň se projevil jako pěkný komediant - díky jeho legračním a roztomilým grimasám při výběru se smála nejen posuzovatelka a já, ale i publikum přihlížející výběru. Dokonce si Wina nafotili a natočili do televize :O)) V neděli byl opět nominován a v BIS došlo na shodu hlasů. Tudíž se losovalo a na Wina se štěstí neusmálo, byl druhý :O))

leden 2010
V lednu 2010 jsme se již klasicky zúčastnili Freya Cat Show v Ústí nad Labem. Poprvé v historii výstav v ČR se této výstavy zúčastnilo nejvíce zástupců plemene snowshoe. Bylo jich celkem šest, z toho čtyři z naší chovatelské stanice. Dva byli v barvě chocolate point, ostatní seal point - takže se povedla i Best in Variet, kterou získala naše Oksana vom Friedewald. Oksa také byla Best Opposite Sex v sobotu a Best of Best v neděli. Tewirek byl oba dny nominován do BIS, v neděli byl Best Kastrat a i malý Win se nenechal zahanbit - oba dny měl nominaci do BIS.

říjen 2010
V říjnu jsme se opět vypravili na World Cat Show do St. Gallenu. Tentokrát jsme s sebou vezli jen Tewirka a bohužel to byl zároveň i jediný zástupce plemene snowshoe na této světové akci. Probojoval se do výběru na nominaci, ale tam vyhrál pěkný Evropský kocour.

15.9.2009 se naše kočkárium rozrostlo o dalšího snížka. Ve vrhu byl sice jen jeden mimínek, ale již pár dní po narození bylo jasné, že zněj bude opravdu předpisový krasavec s čokoládovými odznaky. Dlouho jsme mu nemohli vymyslet jméno, až jsme dali hlavy dohromady s kamarádkou Satu z Finska a jméno bylo na světě. Mrňousek se jmenuje Win Polar Bear Oreanta*CZ. Hned po narození ho mamka Oksana přenesla do mé postele a tak malý Win vyrůstá opravdu v těsném kontaktu s lidmi :O))

[archív novinek]