OREANTA*CZ

chovatelská stanice ušlechtilých koček

NAŠI KOCOUŘI

O nás
Our cattery
Naše kočky
Queens
Naši kocouři
Studs
Koťata na prodej
Current litters
Naše odchovy
Past kittens
Kastráti a nalezenci
Retired cats
Fotogalerie
Photogallery
Vzpomínáme...
Remembering...
Kontakt
Contact info
Přečtěte si
Stuff to read
Náš banner
Our banner
Odkazy
Links

INTERCHAMPION CAMINO GO*CZ
EXO ds 22 62 (červená stříbřitá mramorovaná s oranžovýma očima), narozen 4.5.2000

Kamí, Kamíček, Kamča... největší "pohodář" u nás doma a stálý nájemník mojí ložnice. Rád se realizuje jako "předseda uvítací komise" při mém příchodu domů z práce.

CaminoCamino

Caminovo fotoalbum, kde můžete obdivovat Camina jako rozkošné kotě i jako řádně urostlého svalovce typu "Arnold".


INTERCHAMPION CORADO ARETA OREANTA*CZ
PER ns (černá kouřová) narozen 29.4.1999

Bráška Makiny a můj další kouřový pokládek. Jeho oblíbenou sportovní disciplínou je zvukové napodobování mroukavé kočky. Už mnohokrát jsem vyběhla z obýváku "zachraňovat" číču před neplánovaným nakrytím... a on to zatím Corado mrukal u vchodových dveří bytu...

Corado

Další Coradovy fotečky...


INTERCHAMPION BROU CZECH
SNO n 05 (snowshoe s černohnědými odznaky), narozen 1.4.2003

Brou Czech alias Brouček... nejupovídanější a nejmazlivější kočičák našeho "kočkária". Jako první vítá každou návštěvu a s každým si rád "popovídá". Temperamentní uličník, kterému každá lumpárnička projde, protože je to prostě náš brouček O))) A je to také zatím jediný chovný kocourek snowshoe v ČR.

Brouczech

Další fotky Broučka najdete v jeho fotoalbu.

únor 2010
V únoru jsem se na poslední chvíli rozhodla vzít Wina na výstavu do Prahy do hotelu Clarion. Jeli jsme již v pátek a spali přímo v hotelu - luxus a pohoda maximální. Výstava byla o patro níž, než jsem měla pokoj, takže jsme si s Winem připadali jako doma. V sobotu získal V1 a byl pozván do výběru do nominace. Nominaci sice nezískal, ale alespoň se projevil jako pěkný komediant - díky jeho legračním a roztomilým grimasám při výběru se smála nejen posuzovatelka a já, ale i publikum přihlížející výběru. Dokonce si Wina nafotili a natočili do televize :O)) V neděli byl opět nominován a v BIS došlo na shodu hlasů. Tudíž se losovalo a na Wina se štěstí neusmálo, byl druhý :O))

leden 2010
V lednu 2010 jsme se již klasicky zúčastnili Freya Cat Show v Ústí nad Labem. Poprvé v historii výstav v ČR se této výstavy zúčastnilo nejvíce zástupců plemene snowshoe. Bylo jich celkem šest, z toho čtyři z naší chovatelské stanice. Dva byli v barvě chocolate point, ostatní seal point - takže se povedla i Best in Variet, kterou získala naše Oksana vom Friedewald. Oksa také byla Best Opposite Sex v sobotu a Best of Best v neděli. Tewirek byl oba dny nominován do BIS, v neděli byl Best Kastrat a i malý Win se nenechal zahanbit - oba dny měl nominaci do BIS.

říjen 2010
V říjnu jsme se opět vypravili na World Cat Show do St. Gallenu. Tentokrát jsme s sebou vezli jen Tewirka a bohužel to byl zároveň i jediný zástupce plemene snowshoe na této světové akci. Probojoval se do výběru na nominaci, ale tam vyhrál pěkný Evropský kocour.

15.9.2009 se naše kočkárium rozrostlo o dalšího snížka. Ve vrhu byl sice jen jeden mimínek, ale již pár dní po narození bylo jasné, že zněj bude opravdu předpisový krasavec s čokoládovými odznaky. Dlouho jsme mu nemohli vymyslet jméno, až jsme dali hlavy dohromady s kamarádkou Satu z Finska a jméno bylo na světě. Mrňousek se jmenuje Win Polar Bear Oreanta*CZ. Hned po narození ho mamka Oksana přenesla do mé postele a tak malý Win vyrůstá opravdu v těsném kontaktu s lidmi :O))

[archív novinek]