OREANTA*CZ

chovatelská stanice ušlechtilých koček

ARCHÍV NOVINEK

O nás
Our cattery
Naše kočky
Queens
Naši kocouři
Studs
Koťata na prodej
Current litters
Naše odchovy
Past kittens
Kastráti a nalezenci
Retired cats
Fotogalerie
Photogallery
Vzpomínáme...
Remembering...
Kontakt
Contact info
Přečtěte si
Stuff to read
Náš banner
Our banner
Odkazy
Links


Na této stránce se dočtete starší zprávičky, které se zobrazují v pravém sloupci webu.

rok 2009

16.9.2009 Laskavým lidem s vystavovatelskými ambicemi nabízíme překrásného perského kouřového krémového kocourka jménem Venucci Oreanta*CZ.

V polovině června jsme vyrazili na výstavu do Bratislavy, kde Tewiro úspěšně získal poslední CAGPIB na Grandinterpremiora a svůj první CAPS + nominaci do BIS.

16.-17.5. 2009
jsme se již tradičně zúčastnili mezinárodní výstavy v Mostě. Tewiro zíkal jak tituly, tak i nominaci do BIS.

28.2.-1.3. 2009
pořádala naše ZO mezinárodní výstavu, takže na ní nemohla chybět naše "sněhová" sestava. Oksanka získala 2 tituly CAGCIB a nominace do BIS, v neděli byla dokonce BOS. Tewirek se nenechal maminou moc zahanbit a také vybojoval dva tituly CAGPIB a nominaci.

rok 2008

V říjnu 2008 jsme také rozšířili řady našich kočičáků o nádherného rezavého dom-kocourka Matýska, pro kterého v původním bydlišti nebylo jaksi už místo... Navzdory ujišťování, že se jedná o vyloženě bytového kocourka, se Matýsek okamžitě "naboural" do naší voliéry a "venku" nejraději tráví veškerý svůj volný čas... a že ho má dost :O))))

24.10. 2008
jsme se s Tewirkem a Oksankou vydali do Portugalska, kde se konala Světová výstava koček - a to přímo v Lisabonu. Bylo tam báááječně. Skvělé počasí, výborná kuchyně,milí lidé, dobrá parta kamarádů-kočkařů a výstava pohodová. Oksanka získala CAGCIB a Tewirek si k titulu přidal i nominaci do BIS - tu nakonec vyhrál cornishrex, za ním byl habešan a pak náš Tewiro... absolutně skvělý výkon!!! Můj "malej" mi udělal ohromnou radost. :O)))

01.09.2008
Máme novou perskou kočičku - je jí perská kouřová krémová championka CASSIOPEIA DE LUXE CHIQUITA CAT*CZ (foto).

22.01.2008
V lednu se odstěhoval do nového domova i snížek Tyango. Bude vhodně doplňovat kočko-psí osazenstvo v rodině, kde již mají od nás kocourka Pimíka...

07.01.2008
V prosinci se odstěhovali do nových domovů hned tři snížkové: Sangallo, Tenango a Tewiro. Všichni jsou skoro "za rohem", takže mám možnost se na ně kdykoli přijet podívat. Sangallo dělá společnost kocourovi - kartouzákovi (nalezenci) a mohutné mouraté kočině z útulku... a Tewiro bude občas cestovat mezi Ústím, kde jeho panička bydlí, a Hradcem Králové, kde bydlí její rodiče...

rok 2007

10.5.2007
Holčička Taranga Oreanta*CZ se odstěhovala na začátku května do Švýcarska, kde ji čeká výstavní kariéra.

7.5.2007
Mamče Alis a taťkovi Camíčkovi se 13. dubna 2007 narodila dvě krásná koťata - holčička Ullinka, která je modřeželvovinová stříbřitá (asi tygrovaná), a chlapeček Urrísek, který je červený mramorovaný. Obě perská miminka můžete vidět ve fotogalerii a pokud se vám líbí, můžete si je zamluvit :)

16.4.2007
Hodným lidem nabízíme naše nová snowshoe miminka.

rok 2006

říjen 06
Chvilku po Salvíkovi si našla své "doma" i Sabelka. Máme ji skoro "za rohem" - v Děčíně. Sabí je překrásná, se skvělou povahou a věřím, že své nové mamině dělá jen radost a ukáže jí, jak se dobývají "výstavní úspěchy" :O))) Hodně štěstí, Sabí! :O)

září 06 Rosa An Mari - pěkná želvovinová kočička má svou novou maminu. Odstěhovala se za ní až ke Klatovům. Zabydlela se bez problémů a chystá se na svou výstavní kariéru:O)
Jako první ze "snížkových" koťátek vyrazil do světa malý Salvo. Zabydlel se v Praze u prima mladých lidí a plní důležitou roli domácího společníka ( nebo spíš vrchního "komandanta"?? :O))) Jak se v novém domově má, můžete vidět ve fotogalerii v sekci V nových domovech.
Do Prahy se také odstěhoval i peršánek Ricco - vrchní rarášek a mazel celé nové rodiny.

13.9.06 Vedle koťat perských a malých snížků nabízíme laskavým lidem do péče též koťata koček domácích. Aktuálně to jsou půlroční mazliví chlapci Boník a Pepík, kteří se k nám dostali jako pětidenní mimča... Dostává se jim stejné lásky a péče jako mladým "šlechticům" a nové domovy pro ně hledáme stejně pečlivě.

2.9.06 K novým páníčkům se odstěhoval malý snížek Salvo. Byla to láska na první (i druhý a další) pohled, a tak věřím, že Salvíček se svou skvělou povahou bude příjemným domácím společníkem.

27.7.06 Naše snowshoe koťata se začínají rozhlížet po nových domovech. Pokud zvažujete pořízení kočičího kamaráda, podívejte se do sekce Koťata na prodej.

29.5.06 12.5.2006 se Elince narodila 4 krásná koťátka: tři klučíči (krémový kouřový, krémový kouřový bikolor a krémový kouřový) a jedna holčina (želvovinová bikolor).
Oksanka se nenechala zahanbit a pár dní po Elince nás obdařila 5 koťátky plemene snowshoe (4 klučíči a 1 holčička). Všichni se mají skvěle k světu a "snížkové" se pomalu začínají vybarvovat (narodili se celí bílí a postupně tmavnou). Obě maminy si miminka sestěhovaly k sobě a v pěči o ně se hezky střídají - tak máme doma kočičí jesle:O)))

8.2.06 Pro svůj první CAC jsme se vydali s Oksankou do Plzně na NVK, která se konala 4. února v KD Inwest. Výstava byla ve velmi příjemných prostorách a na naše číči se přišlo podívat obrovské množství lidí. Oksíček budila velkou pozornost svým atraktivním vzhledem, ale hlavně svou milou povahou, upovídaností a hravostí.

20.3.06 Začátkem března jsme si užili velké radosti. Náš "bývalý" kocourek Quentík jel na svou první MVK v Praze v Pyramidě. V sobotu získal CAC a v neděli CAC, BIS a BOB III. Byl to skvělý úspěch a musím poděkovat jeho majitelce, že z něj "udělala" pořádného macatého PANA kocoura. Přejeme mu spoustu dalších úspěchů.
Ve stejné době se od nás odstěhoval domácí kocourek Diego, týden po něm exotka Quiarra a další týden i kocourek Damiánek. Všichni budou plnit důležitou roli domácího mazlíka a vrchního kontrolora nad vším :O))

rok 2005

28.12.05 V prosinci jsme zavítali na předvánoční MVK v Praze. V sobotu se vystavovala Oksanka - získala "V 1" a nominaci do BIS, v sobotu jel Quenango se sestřičkou Qui Qui. Při zpáteční cestě jsme si užili sněhové kalamity, ale domů jsme dorazili v pořádku.

9.11.05 V říjnu se malá Oksanka vydala zkusit štěstí ve světě - přesněji na MVK v Drážďanech. Musím říci, že první svou delší cestu zvládala v pohodě, byla v dobrém rozmaru, paní posuzovatelce strkala tlapky do psaní posudku.a patřičně ho komentovala. Vydobyla si "V 1" a svou první nominaci do BIS.
Ve stejném měsíci mě můj dvorní veterinář obdařil párkem cca 5týdenních koťat. Nějaká "dobrá duše" nechala před dveřmi veteriny krabici se 4 koťátky. Nutno podotknout, že pan doktor si také dvě nechal doma :O)))) Takto jsem tedy přišla k Diegovi a Damiánkovi..

1.10.05 V září se přestěhoval do nového domova v Mostě malý Quentík. Má před sebou slibnou kariéru přeborníka výstav :O)) Jeho nové "mamině" přejeme hodně radosti s tím naším "kukadlem" :O)))

10.09.05 V srpnu na MVK v Ústí n. L. prošla naše princezna Oksanka kontrolní třídou a po oba dny byla ohodnocena známkou "V 1".

15.07.05 Abychom měli doma veseleji, přibyl 1.7.2005 do našeho zvěřince i pitbul Ben. Páníčci mu odjeli na několik let za prací do ciziny a mému synovi, který se s nimi kamarádil a tudíž ho znal, bylo Beníka líto, tak si ho nastěhoval do svého "křídla" naší haciendy. Nejdřív mi z toho bylo všelijak, nutno ale říci, že Beník se chová naprosto vzorně a poslouchá jako hodinky. Při seznamování se mnou mě celou řádně olízal... a tak jen doufám, že to nebyla "degustace" :O)))) [Fotky Bena najdete v psí části fotogalerie.]

27.06.05 Historická událost: po roce a půl shánění jsme si domů přivezli nevěstu pro našeho Broučka - tříměsíční princeznu plemene snowshoe Oksanu vom Friedewald. Zařazení do našeho kočkária zvládla na výbornou, dokonce se pokusila vnutit se Makince mezi koťata a trochu si "zadudat",ale to jí neprošlo a Makinka se znechuceně vzdálila, že prý macechu dělat nebude: O)))

14.06.05 Nového domova se dočkal i kastrovaný kocourek Icco. Bydlí nyní v Děčíně u starší paní a svou mazlivostí a přítulností jí nahrazuje pejska, o kterého nedávno přišla.

20.05.05 10.05.05 nás Makinka obdařila čtyřmi koťátky. Narodili se 2 klučíci (Quentino a Quenango) a dvě holčiny (Qui Qui a Quiarra). Kluci mají velice dobré výstavní předpoklady, holky jsou již zamluveny jako mazlíci. Fotky vrhu Q.
Kocourek Kassante "odjel" do ciziny, aby nám dělal "reklamu" jako výstavní přeborník. Takže Kazánku držíme ti pěsti pro štěstí a "zlom vaz" :O))))

11.04.05 Přečtěte si souhrn událostí, které proběhly v roce 2004 v naší chovatelské stanici (klik). Stojí to za to :-)

07.04.05 Na stránce Kocouři můžete obdivovat našeho Broučka, jediného chovného kocourka plemene snowshoe v ČR.

rok 2004

02.04.04 Tento týden si také přijeli noví páníčci pro malou Miranette. Byla to láska na první pohled a první zprávy z nového domova jsou víc než dobré. Jen malá "reklamace" - Miranetka si jako správná ženská oblíbila páníčka, což nová panička těžce nese :O)))

15.03.04 Na MVK v Praze 13.3.2004 prošel náš Brouček úspěšně třídou noviců a byl uznán do plemene Snowshoe. "Brou" byl klasicky "nad věcí" - a my z jeho úspěchu měli ohromnou radost (taky klasicky). Dostal dokonce poštou (a to přímo do vlastních tlapek) i roztomilou gratulaci od svých příznivců z Náchoda...

8.01.04 Ježíšek nám přinesl tuhle překrásnou nadílku: chlapečka Miguela (červená kouřová bikolor) a dvě devčátka: Miranette (želvovinová) a Michelle (želvovinová kouřová bikolor)... řekněte sami: není to kouzelná hromádka štěstí :O)))

rok 2003

20.12. Do nového domova, kde bude dělat společnost své starší sestře Inice, se odstěhovala želvovinová Lukrécie.

Všem návštěvníkům našich stránek přejeme hezké Vánoce a úspěšné vykročení do nového roku!

4.12. Naši chlupáčci Juvente, Cea Oro a Corado se v pátek 21.11. vydali na cestu do Nitry, aby si zkusili výstavní štěstí v zahraničí. Cea si domů přivezla prvního CACE na Europachampiona, Juvente po oba dny získal v koťatech V1 a Corado úspěšně zakončil Interchampiona a vybojoval i první CAGCIB na Grandinterchampiona. Coradova dcerka Carmen Xyacado*CZ (perská želvovinová - maj. pí Zedeková, ÚL) byla v koťatech ohodnocena známkou V1 a BIV (best in variet)...

15.11. Před časem jsme vás zvali na Propagační výstavu koček, která se konala v sobotu 1. listopadu 2003 v Ústí nad Labem. Jak se povedla, si můžete přečíst na stránkách ZO Ústí nad Labem 3, jíž jsme členem.

9.10. Alička si 4. a 5. 10. zase zkusila, jak to vypadá na výstavě - jelo se do Liberce. Jak v sobotu tak i v neděli vybojovala CACIB. A v době mimo posuzování spokojeně chrněla ve výstavní kleci. V sobotu byl prvně na výstavě i Flamengo (náš odchov). Moc nás překvapil a potěšil, protože vyhrál kocoury-kastráty... odjížděl domů s pohárem a já s velikou radostí :O))

Přijďte se podívat na naše kočky na Propagační výstavu koček, která se koná v sobotu 1. listopadu 2003 v Ústí nad Labem. K vidění budou i kočičky z útulků (podrobnosti).

30.9. změnil bydliště kocourek Elínek (Hombre Ello). Přesto, že už to byl velký "pardál", si v novém prostředí velmi rychle zvykl. Má k dispozici celý domek a k mazlení a k obsluze mladou paní a pána... P.S.:V rodině je i veterinář... :O)))

21.9. - poslední tři týdny byly u nás poněkud rušné... vakcinovala se téměř celá naše kočičí smečka a také mrňátka, aby mohla odejít do nových domovů. Také jsem hlídala našeho "čechoameričana" Allesia, protože jeho majitelka musela odcestovat. Vyrostl z něj velice hezký, milý a přítulný "pan kocour". Mile mě překvapilo, že se choval tak, jakoby od nás nikdy neodešel. Hned byl s každým kamarád. Když jsem ho vrátila jeho paní, volala mi druhý den, že Allesiovi se asi stýská, protože celou noc mňoukal a jestli k němu nemám nějakou kočičí kamarádku... dopadlo to tak, že dnes se k Allesiovi stěhuje maličká Leticia, se kterou si u nás doma rád hrál. Včera se také odstěhoval její bráška Leo, bydlí nyní v Praze a dělá kočičího parťáka Fortíkovi, který byl z nového přírůstku doma úplně vedle... Doufám, že se oba mrňouskové dobře zabydlí a se starousedlíky utvoří ten správný "tandem" :O))

21.8. - proběhla rozsáhlejší aktualizace stránek: přibyly fotografie koťátek i koťat na prodej (vrhy J, K, L). Pokochejte se :)

16.8. si Kassante zkusil svou první výstavu: získal V1 a nominaci do BISu. Aby mu nebylo smutno, jela s ním Alička, která v sobotu získala CAC a byla i v užším výběru pro nominaci do BISu, v neděli měla stejné ohodnocení a navíc získala i BIV (nejlepší v barvě). A protože v neděli získala třetí CAC, může se pochlubit titulem CHAMPION.

16.8. si Kassante zkusil svou první výstavu: získal V1 a nominaci do BISu. Aby mu nebylo smutno, jela s ním Alička, která v sobotu získala CAC a byla i v užším výběru pro nominaci do BISu, v neděli měla stejné ohodnocení a navíc získala i BIV (nejlepší v barvě). A protože v neděli získala třetí CAC, může se pochlubit titulem CHAMPION.

15.6. nás potěšila miminky Elinka: nadělila nám dvě černě želvovinové holčičky Lukrecii a Leticii a červeného kloučka Lea. Lukrecia (Lukinka) je sice drobek, ale dokáže sourozence pěkně dirigovat. Leo a Leticia ji zase trumfnou v jídle. Lukinka má velmi dobré výstavní předpoklady, Leo a Leticia budou prima domácí společníci... Všechny sourozence můžete vidět ve Fotoalbu.

7.6. jsem našim "chloupečkům" dala hezký dárek :O)) Nechala jsem zasíťovat celý balkon... a tak už víte, kde se teď všichni s oblibou zdržují. Mají tam i nový škrabák až ke stropu a když se na něj vyšplhají, mohou se z výšky 2. patra rozhlížet po okolí. Faktem je, že jsou oblíbenou atrakcí lidí procházejících po chodníku pod balkonem :O))

17.-18.5. získala Makinka na výstavě v Mostě poslední dva certifikáty CAGCIB, a tak se může chlubit titulem Grandinterchampion. Nyní se chystáme zaútočit na Europachampiona, tak nám džte palce :O))

16.4. se počet našich "chloupečků" rozrostl o tři koťátka (holčička Kirri - kouřová želvovinová, kloučci Kassante a Krissante - oba v barvě červená stříbřitá stínovaná). Mamča Gianka o ně s láskou pečuje, taťka Corado se tváří "já nic - já muzikant". Mimča pěkně rostou a dokonce i zapózovala pro foto. Posuďte sami, jak jim to sluší :O)))

26.02. - V pátek 14.2.2003 se Camino vydal na cestu do Varšavy, aby získal poslední CACIB na titul INTERCHAMPION. Spokojeně se mnou chrupkal v lůžkovém voze - samozřejmě že v posteli :O)) Ve Varšavě jsme byli brzy ráno, tak jsme si chvíli oddychli u známých a pak hurá na výstavu. Společně s námi cestovali i perský bílý kocourek Xaggio se svou paničkou (vnuk našeho Bashirka) pro poslední CACE. Oba kocourci se dostali ke stejné posuzovatelce a na posouzení šli hned za sebou. Camino se velmi líbil - nejen pro svou svalnatou postavu - a byl odměněn CACIBem. Xaggio také získal CACE a navrch i nominaci do BIS. Tam vyhrál třídu kocourů a v BEST of BEST byl třetí... jeli jsme domů unavení, ale spokojení...

13.02. - Ve čtvrtek 30.1. se naší Aličce narodila dvě kočičí miminka: holčička Jasmain (PER gs 03 - modřeželvovinová kouřová bikolor) a klouček Juvente (PER es 11 - krémová stříbřitá stínovaná). Pro své výjimečné zbarvení a velice slibný typ mají dobré předpoklady stát se "dobyvateli výstavních titulů". Mají se skvěle "k světu" a jejich taťka Corado spolu s Aličkou kontrolují, jestli pěkně přibývají na váze...

9.01. - Těsně před vánoci se od nás "odstěhoval" kocourek Geronimek. Ne že by se mu u nás nelíbilo... ale nabídl mu nový domov a pelíšek kolega z práce. Nabídku umocnil zbrusu novým škrabadlem a možností komandovat a dirigovat celou rodinu, která právě procházela školením na téma: "Jak se starat o peršánka" z nově zakoupené knihy :O)) Myslím, že tuto nabídku Geroušek přijal s nadšením, ikdyž byla podmíněna kastrací. Tu už má nyní za sebou a užívá si pohody v pozici vrchního mazlíčka... Geronimka najdete od nynějška v sekci odchovy.

rok 2002

18.12. - V neděli jsme vzali naší Gianku na její druhou výstavu do Prahy na Smíchov. Holčina nám udělala radost, protože získala V1 CAC a byla i v užším výběru do nominace. Tam dostala nominaci "sestřenka" našeho Camina, kterou vystavoval p. Gorgoň :O))) Z výstavy máme jednu parádní fotku - koukejte a obdivujte!

18.11. - V sobotu 16.11.jsme se jeli "vystavovat" do Pardubic. Svou výstavní premiéru měla naše koťata Iquique a Ibanez.
Kiki (Iquique) získala ohodnocení V1 a Banynka (Ibanez) V2. Pro Kiki si na výstavu přijela její nová "mamča" a tak odjižděla rovnou do nového domova. Loučení bylo těžké, ale vím jistě, že se bude mít jako v bavlnce.
Ibanez (Banynka) stále čeká na hodného člověka, pro kterého by byla vším...

14.10. - kocourka Šampíka (Champagne Oreanta) najdete od nynějška v sekci odchovy. Přidány nové fotky Aličky, které pořídil pan Gorgoň. A také nová fotečka krásné Gianky, která hledá nový domov u laskavých lidí.

6.10. jsme se s naší Aličkou zúčastnili MVUK v Liberci. V otevřené třídě získala ocenění V1 CAC, dále byla ohodnocena titulem BOV (Best of variet = nejlepší kočka v dané barvě) a byla nominována i do BIS (Best in Show). Zde se v kategorii perských koček umístila společně s další kočičí kráskou (bílou) na 2-3 místě. Byl to pro nás veliký úspěch a radost ... a myslím,že i Alička od té doby nosí nosík nahoru...

27.8. - Do nového domova se přestěhovala kočička Inica. Bydlí nyní u hodných lidí v domku v Ústí nad Labem, kde jim svým temperamentem zpříjemňuje život. Inicu nyní najdete v sekci Naše odchovy.

23.6. - založena rubrika Přečtěte si, kde najdete články týkající se naší chovatelské stanice

17.6. - přidány fotografie našich perských miminek, podívejte se do sekce Koťata

29.5. - návrh nového designu stránek naší chovatelské stanice


únor 2010
V únoru jsem se na poslední chvíli rozhodla vzít Wina na výstavu do Prahy do hotelu Clarion. Jeli jsme již v pátek a spali přímo v hotelu - luxus a pohoda maximální. Výstava byla o patro níž, než jsem měla pokoj, takže jsme si s Winem připadali jako doma. V sobotu získal V1 a byl pozván do výběru do nominace. Nominaci sice nezískal, ale alespoň se projevil jako pěkný komediant - díky jeho legračním a roztomilým grimasám při výběru se smála nejen posuzovatelka a já, ale i publikum přihlížející výběru. Dokonce si Wina nafotili a natočili do televize :O)) V neděli byl opět nominován a v BIS došlo na shodu hlasů. Tudíž se losovalo a na Wina se štěstí neusmálo, byl druhý :O))

leden 2010
V lednu 2010 jsme se již klasicky zúčastnili Freya Cat Show v Ústí nad Labem. Poprvé v historii výstav v ČR se této výstavy zúčastnilo nejvíce zástupců plemene snowshoe. Bylo jich celkem šest, z toho čtyři z naší chovatelské stanice. Dva byli v barvě chocolate point, ostatní seal point - takže se povedla i Best in Variet, kterou získala naše Oksana vom Friedewald. Oksa také byla Best Opposite Sex v sobotu a Best of Best v neděli. Tewirek byl oba dny nominován do BIS, v neděli byl Best Kastrat a i malý Win se nenechal zahanbit - oba dny měl nominaci do BIS.

říjen 2010
V říjnu jsme se opět vypravili na World Cat Show do St. Gallenu. Tentokrát jsme s sebou vezli jen Tewirka a bohužel to byl zároveň i jediný zástupce plemene snowshoe na této světové akci. Probojoval se do výběru na nominaci, ale tam vyhrál pěkný Evropský kocour.

15.9.2009 se naše kočkárium rozrostlo o dalšího snížka. Ve vrhu byl sice jen jeden mimínek, ale již pár dní po narození bylo jasné, že zněj bude opravdu předpisový krasavec s čokoládovými odznaky. Dlouho jsme mu nemohli vymyslet jméno, až jsme dali hlavy dohromady s kamarádkou Satu z Finska a jméno bylo na světě. Mrňousek se jmenuje Win Polar Bear Oreanta*CZ. Hned po narození ho mamka Oksana přenesla do mé postele a tak malý Win vyrůstá opravdu v těsném kontaktu s lidmi :O))

[archív novinek]