OREANTA*CZ

chovatelská stanice ušlechtilých koček

O NAŠÍ CHOVATELSKÉ STANICI

O nás
Our cattery
Naše kočky
Queens
Naši kocouři
Studs
Koťata na prodej
Current litters
Naše odchovy
Past kittens
Kastráti a nalezenci
Retired cats
Fotogalerie
Photogallery
Vzpomínáme...
Remembering...
Kontakt
Contact info
Přečtěte si
Stuff to read
Náš banner
Our banner
Odkazy
Links

Vítejte na návštěvě v naší chovatelské stanici. Již mnoho let se zabýváme chovem kouřových a stříbřitých variet perských a exotických koček a od roku 2003 i chovem nového plemene koček snowshoe.

Oksana
Naše snowshoe Oksanka

Naše chovatelské začátky byly nestandardní: své první dva peršany jsme nekoupili, ale našli na seně v naší stodole na chalupě. Častokrát si říkám, jaké to měli tenkrát štěstí. Bylo to v listopadu a my byli na chalupě naposledy před zazimováním. Nevím, jak by jinak zimu přežili, jejich stav byl už víc než zoufalý. Absolvovali jsme s nimi návštěvu veteriny, odstříhali zplstnatělou srst plnou bodláčí, vykoupali a začali s výkrmem. Na inzeráty, zda kočičáci někomu nechybí, se nikdo neozval, a tak jsme měli doma SVÉHO červeného mramorovaného kocourka Jerryho a SVOU želvovinovou kouřovou kočičku Chikki. Stali se našimi zlatíčky a ačkoliv již dávno nejsou mezi námi, nedá se na ně zapomenout. Obzvlášť Chikki byla osobnost i v pokročilém věku byla hlavou našeho rozrůstajícího se kočkária a nikdo si nedovolil jí odporovat.

Jerry a Chikki
Jerry a Chikki

Další naše kočky již byli ušlechtilé tj. s průkazem původu. První byla Gigi Sorno*CZ hezounká želvovinová stříbřitě stínovaná kočina se sladkým výrazem, ale s povahou dráčete:O))

Gigi
Gigi Sorno*CZ

Za rok po Gigi jsme si přivezli ze stejné chovatelské stanice svou vysněnou kočičku. Pyšnila se jménem Chiquita Sorno*CZ, byla černá kouřová a stala se mou princeznou. Sjezdili jsme s ní nejednu výstavu a již v roce měla titul Interchampion. Od ní a od jejích potomků se odvíjí celý náš chov kouřů.

Přeji Vám příjemně strávené chvíle mezi našimi kočičáky:O)))

únor 2010
V únoru jsem se na poslední chvíli rozhodla vzít Wina na výstavu do Prahy do hotelu Clarion. Jeli jsme již v pátek a spali přímo v hotelu - luxus a pohoda maximální. Výstava byla o patro níž, než jsem měla pokoj, takže jsme si s Winem připadali jako doma. V sobotu získal V1 a byl pozván do výběru do nominace. Nominaci sice nezískal, ale alespoň se projevil jako pěkný komediant - díky jeho legračním a roztomilým grimasám při výběru se smála nejen posuzovatelka a já, ale i publikum přihlížející výběru. Dokonce si Wina nafotili a natočili do televize :O)) V neděli byl opět nominován a v BIS došlo na shodu hlasů. Tudíž se losovalo a na Wina se štěstí neusmálo, byl druhý :O))

leden 2010
V lednu 2010 jsme se již klasicky zúčastnili Freya Cat Show v Ústí nad Labem. Poprvé v historii výstav v ČR se této výstavy zúčastnilo nejvíce zástupců plemene snowshoe. Bylo jich celkem šest, z toho čtyři z naší chovatelské stanice. Dva byli v barvě chocolate point, ostatní seal point - takže se povedla i Best in Variet, kterou získala naše Oksana vom Friedewald. Oksa také byla Best Opposite Sex v sobotu a Best of Best v neděli. Tewirek byl oba dny nominován do BIS, v neděli byl Best Kastrat a i malý Win se nenechal zahanbit - oba dny měl nominaci do BIS.

říjen 2010
V říjnu jsme se opět vypravili na World Cat Show do St. Gallenu. Tentokrát jsme s sebou vezli jen Tewirka a bohužel to byl zároveň i jediný zástupce plemene snowshoe na této světové akci. Probojoval se do výběru na nominaci, ale tam vyhrál pěkný Evropský kocour.

15.9.2009 se naše kočkárium rozrostlo o dalšího snížka. Ve vrhu byl sice jen jeden mimínek, ale již pár dní po narození bylo jasné, že zněj bude opravdu předpisový krasavec s čokoládovými odznaky. Dlouho jsme mu nemohli vymyslet jméno, až jsme dali hlavy dohromady s kamarádkou Satu z Finska a jméno bylo na světě. Mrňousek se jmenuje Win Polar Bear Oreanta*CZ. Hned po narození ho mamka Oksana přenesla do mé postele a tak malý Win vyrůstá opravdu v těsném kontaktu s lidmi :O))

[archív novinek]